search

PCC Celik Crossline C9 lufa 8" kal. 9x19

3 890,00 zł
Ten produkt nie jest dostępny w sprzedaży internetowej.
 

Zadaj pytanie o produkt

 

Płatności i dostawa

 

Reklamacje i zwroty

Celik Arms to kolejna z tureckich firm debiutująca na polskim rynku. Wspominaliśmy przy okazji blogu opisującego nasz wyjazd na targi IWA 2023, jak wiele wystawiało się na nim firm z Turcji. I jak olbrzymi wybór broni i dodatków oferowały. Nie może zatem dziwić fakt, że w naszym kraju pojawia się coraz więcej produktów tureckiego przemysłu zbrojeniowego. Firma Celik Arms powstała w 2005 roku, jest więc stosunkowo młodym producentem, jednakże już zdążyła zasłynąć na rodzimym rynku z produkcji... jakżeby inaczej - strzelb.

Celik Crossline C

Firma posiada w swojej ofercie doskonale wykonane strzelby w każdym wariancie tej broni - od sportowych nadlufek, przez taktyczne „pompki” do równie ciekawych co zaawansowanych strzelb samopowtarzalnych. Celik Arms ma swoją siedzibę w tureckim mieście Huglu, które słynie na cały świat z produkcji broni gładkolufowej. Większość swoich produktów Celik Arms eksportuje do USA, gdzie ich broń cieszy się bardzo dobrą opinią.

Celik Crossline C

Karabinek PCC - czyli karabinek na nabój pistoletowy - to kategoria broni palnej ciesząca się ostatnio coraz większą popularnością. Ma to swoje odbicie w coraz większej ilości konkurencji dynamicznych strzelań sportowych, w których karabinki PCC mogą „brać udział” ;-) Jednym z popularniejszych modeli z tego segmentu jest w Polsce karabinek CZ Scorpion Evo3. Choć nie każdemu przypada do gustu, wykonanie większości podzespołów tej broni z polimeru.

Celik Crossline C

Najwidoczniej zarówno popularnością czeskiego Scorpiona jak i uwagami strzelców dotyczącymi jego obudowy, kierowali się twórcy karabinku Crossline-C, który na pierwszy rzut oka bardzo przypomina Czeską broń, szczególnie w wersji z kolbą składaną na bok. Prezentujemy dziś Państwu naszym zdaniem ciekawszą wersję, z kolbą teleskopową. Niezwykle solidnie zmontowana broń, posiada szkielet oraz łoże przednie wykonane z aluminium, z szyną Picatinny na górze i krótkimi szynami po bokach.

Celik Crossline C

Karabinek ma swój ciężar, co przy jego systemie działania - samopowtarzalna broń działająca na zasadzie zamka swobodnego, ma swoje znaczenie, redukując przez większą masę, odrzut generowany przez mechanikę broni. Karabinek posiada w komplecie mechaniczne przyrządy celownicze, a zasilany jest standardowymi magazynkami od Glocka, co daje wręcz nieograniczony dostęp do sporego wyboru, magazynków o różnej pojemności, do tego niezwykle... tanich.

Celik Crossline C

Karabinek posiada zdublowany bezpiecznik, wzorowany na rozwiązaniu znanym z platformy AR-15, oraz podobnie działający zrzut magazynka z prawej strony. Dodatkowo na dole, posiada obustronny zrzut magazynka, podobny do stosowanego w CZ Scorpion. Z przodu mamy standardowy tłumik płomienia, a całości obrazu dopełniają zamontowane porty QD do montażu pasa nośnego. Karabinek Crossline występuje w dwóch wersjach długości luf: 8 oraz 16 cali.

 

Specyfikacja:

- kaliber: 9x19 mm

- długość lufy: 8 cali / 203 mm

- długość całkowita: 615-720 mm (ze złożoną / rozłożoną kolbą)

- waga: 3,4 kg

- szkielet: aluminium

- magazynek: typu Glock,

- kolba: składana, teleskopowa

- zasada działania: zamek swobodny

Specyficzne kody