search

PODRĘCZNIK SELEKCJONERA - "Jeleniowate i muflon biologia i gospodarowanie populacjami" Dariusz Zalewski - AFW Mazury

139,00 zł
Ilość
Dostępny

 

Zadaj pytanie o produkt

 

Płatności i dostawa

 

Reklamacje i zwroty

Autorem książki jest Dariusz Zalewski - absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, doktor habilitowany nauk leśnych, obecnie adiunkt w katedrze Hodowli zwierząt Futerkowych i Łowiectwa na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Członek komisji wyceny trofeów łowieckich CIC na wystawach w kraju i zagranicą.

Książka "Jeleniowate i muflon biologia i gospodarowanie populacjami" to zbiór materiałów edukacyjno - szkoleniowych tworzonych przez 30 lat na potrzeby kursów, seminariów, wykładów i wszelkiego rodzaju szkoleń oraz ćwiczeń prowadzonych dla myśliwych i młodzieży akademickiej. Przepiękne wydanie w twardej okładce zawiera szczegółowo opisanych 460 fotografii, ilustracji i rycin, podstawowe informacje z biologii i behawioru okresu godowego, wzrostu i rozwoju poroża i rogów, ich wyceny jakości według formuł CIC, ogólnych zasad i obowiązujących procedur oraz oceny wieku zwierzyny. Oprócz tego autor wypowiada się w niej o swoich doświadczeniach opartych na wieloletnich badaniach w tej płaszczyźnie.

Znajdziemy tutaj również rozdział dotyczący monitoringu liczebności i jakości populacji zwierząt łownych oraz planowania łowieckiego, ponieważ zdaniem Autora, każdy selekcjoner powinien posiadać ugruntowaną wiedzę na temat oceny skutków prowadzonej przez myśliwych selekcji łowieckiej.

Opracowanie umożliwi kandydatom dobre przygotowanie do egzaminu na uprawnienia selekcjonerskie, a jednocześnie będzie przydatnym w realizacji bieżących zadań z zakresu gospodarki łowieckiej i zarządzania populacjami dzikich zwierząt.

Produkt przeznaczony dla osób zajmujących się łowiectwem hobbystycznie jak i profesjonalnie.

AFW
1351

Specyficzne kody